Kontrol edin. Optimize Edin. Büyüyün.

L isans yönetim uzmanlarımız, hizmet verdiğimiz firmalar adına sürekli yazılım yönetim süreçlerini takip ettiklerinden bu konuda oldukça profesyoneldirler.

Ayrıca her yıl yüzlerce yazılımın değişen lisans sözleşmeleri ve lisanslama modellerine hâkimdirler. Firmanızın Kurumsal Yazılım Lisans satın alma süreçleri öncesi bizden destek almanız, firmanızın maliyetleri azaltma ve doğru lisans konumlandırma konularında firmanız\kurumunuz için önemli bir fark yaratacaktır.

Masterkey, piyasada aktif olarak kullanılan yazılımlar, kullanım alanları, yaşanan sorunlar ve yazılımların firmalara faydaları hakkında piyasa bilgisi edinmek suretiyle, işiniz için en mantıklı bir şekilde lisanslama sorunlarını gidermenizde size yardımcı olur. Biz herhangi bir yazılım ve yazılım ürünü satmadığımız için profesyonel olarak sizin adınıza veya sizinle birlikte bu süreçleri yürütürüz.

Bizim amacımız sadece sizin gerçek iş ihtiyaçlarınıza uygun yazılımları doğru olarak belirlemek ve maliyet tasarrufu sağlamanızda size yardımcı olmaktır. Bizim eşsiz ve kanıtlanmış Profesyonel Lisanslama Metodolojisi süreci sizlere nihai lisans anlaşmaları öncesinde iyi bir ön zemin hazırlamak ve süreci en iyi şekilde yönetmenize yardımcı olacaktır.


Yazılım Varlık Yönetimi Sorular

Kurumunuzda yazılım konusunda aşağıda sıralanan soruları soruyor ve sorunlar yaşıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

1Kurumunuzda hangi yazılımlar var, ihtiyaca uygun mu?
2Birleşme Devralma sürecinde yazılımlarınızın ve BT varlıklarınızın durumu nedir?
3Her yazılım, her firmada aynı verimlilikte ve fayda ile kullanılabiliyor mu?
4Hangi yazılım lisanslama modeli sizler için uygun, Bulut mu? Kiralama mı? Sahip olmak mı?
5Otomatikleştirilmiş yazılım varlık yönetim süreçleri gerçekten yeterli mi?
6Yazılım denetimlerine hazır mısınız?
7Şirket veya Kurum Yönetiminin Aldığı Yazılımlar Kullanıcının Gerçek İhtiyacı mı?
8Şirket veya kurum yönetiminin aldığı yazılımlar kullanıcının gerçek ihtiyacı mı?
9Benzer sektörlerde hangi yazılımlar kullanılmakta?
10Yazılım varlıkları maliyet analizi yapabiliyor musunuz, maliyeti düşürebiliyor musunuz?
Bu ve buna benzer soruların cevapları ve çözümü için; ayrıca çalışmalarımızın kurumunuza sağlayacağı katma değerler hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SAM'in sizin için avantajları

Yetersiz lisans süreçlerinden kaynaklanabilecek, yasal yükümlülükleri kontrol etme ve sınırlama.

Kapsamlı, düzenli bir lisans sistemi sayesinde daha hızlı ve sorunsuz şirket birleşmeleri ve satın alımları sağlama.

Hangi varlıklara sahip olduğunuzu tam olarak anlama ve bunların daha iyi bir şekilde kontrol edilmesini sağlama; bu, maliyet, tasarruf, yönetim ve yükümlülük şeffaflığı sağlar.

Kolaylaştırılmış yazılım işlevleri ve mevcut veritabanları hakkında bilgiyle pazara sunma süresini optimize etme.

Ofisin sorunsuz şekilde çalışmasını ve personelin işlerini yapmasını sağlayan yasal ve güvenilir düzenli yazılım uygulamalarıyla, çalışan moralini ve motivasyonunu artırma.

Şirketinizin varlıkları ve gereksinimleri hakkında daha fazla bilgi edinme ve böylelikle hem kısa vadeli, hem de gelecek için kurumunuzun büyümesi için, bilgiye dayanan kararlar ve daha iyi planlar oluşturma.